Фонтани м. Києва На сьогодні СВКП «Київводфонд» здійснює роботи з експлуатації 8 столичних комплексів- фонтанів, а саме: на Майдані Незалежності: “Великий фонтан” та комплекс “Малі фонтани” (парна сторона вулиці Хрещатик), фонтани “Водяна куля”, “Каскадний” і “Засновники Києва” (непарна сторона вулиці Хрещатик); а також фонтан “Хрещатик” на вул. Хрещатик, 25,та каскадний фонтан на вул. Великій Васильківській, 119 та унікального комплексу з 10 фонтанів на воді в Русанівській протоці.

  Яку воду використовують для фонтанів та який її об’єм? До резервуарів фонтанів надходить звичайна вода з міського водопроводу. Загалом резервуари фонтанів, що знаходяться на балансі СВКП «Київводфонд» вміщують понад 600 м. куб. води (не враховуючи фонтанів, що у Русанівській протоці – вони знаходяться посеред протоки, працюють за рахунок води, що тече у протоці).

  Реконструкція фонтанів за останні роки Фонтани Майдану Незалежності, фонтан “Хрещатик” та каскадний по вул. Великій Васильківській, 119 , у 2012 році, реконструювали.
  Навесні фонтан «Хрещатик» був реконструйований, і, як і фонтани на парній стороні вулиці Хрещатик, став світломузичним. Історія цього фонтану почалася ще в 1979 році. Це був фонтан відкритого типу, який увечері і вночі підсвічували. Після 32 років безперебійної роботи фонтан закрили на реконструкцію, і вже оновлений він продовжує не тільки прикрашати головну вулицю нашої країни, але і є одним із символів Києва. У травні 2012 року також завершили реконструкцію каскадного фонтану по вулиці Великій Васильківській, 119 в сквері біля Київського меморіального будинку-музею Марії Заньковецької. Відтепер оновлений фонтан теж світломузичний, оснащений сучасними технологіями автоматичного управління. Він, по істині, оживив сквер, і кожен вечір радує жителів столиці своїми різнобарвними співами.

  Унікальний комплекс Русанівських фонтанів Окремо хотілося б розповісти про унікальний комплекс 10-ти Русанівських фонтанів. Вони були зведені у 70-х роках. Зведені водограї на воді у південній частині Русанівського каналу були окрасою нового житлового масиву. Традиційно у травні на День Києва їх вмикали, працювали фонтани близько шести місяців на рік, у вечірній час підсвічувались. Фонтани обслуговувала спеціальна бригада водолазів.
  В 2012 році групою підводно-технічних робіт було проведено демонтаж на зиму обладнання фонтанів у Русанівській протоці. На весні запустити їх вдалося з труднощами: з десяти працювало лише шість; струмінь води, який за проектом повинен бити вгору на висоту до 30 м, ледь сягав двох метрів. Насосне обладнання фонтанів, які розпочали свою роботу ще 22 роки тому, цілком замортизоване і не підлягає ремонту. Запуск фонтанів з 2013 року став не можливим за умов необхідного фінансування робіт з їх реконструкції та повної заміни насосного обладнання. На капітальний ремонт русанівських водограїв потрібно близько 3 млн грн.

  Підготовка фонтанів до зими та включення їх навесні Щороку у кінці жовтня центральні столичні фонтани та фонтани Русанівської протоки, якими опікується СВКП «Київводфонд», припиняють свою роботу до весни – їх обладнання співробітники відділу роботи фонтанів демонтують і готують до зими: спускають воду, знімають насоси та форсунки, чистять і миють резервуари, убезпечують ринги від потрапляння бруду та пошкодження. Фонтани (чаші, форсунки, резервуари та інші деталі) очищуються вручну за допомогою дезінфікуючих миючих засобів та щіток. Додаткової хімічної, біологічної, очистки, тощо вода у фонтанах не проходить.

  Закликаємо бережно ставитися до фонтанів В основному, фонтани забруднюються сміттям, що залишають там відпочиваючі, особливо під час проведення масових заходів. Пити воду з фонтанів небажано, і фахівці відділу роботи фонтанів неодноразово на цьому наголошували. Оскільки вода у фонтанах призначена для створення естетичної насолоди, замінюється лише раз на тиждень. Враховуючи літню спеку, а також сміття, яке потрапляє до фонтанів під час їх роботи (нагадаємо, протягом тижня у фонтанах циркулює одна й та сама вода), купатися у воді чи тим більше пити її може бути шкідливо для здоров’я.